radość Gospodarza

Ostatnio pisałam o „wielkiej” wiosennej wyprawie po krzaczki i sadzonki. Dziś mogę już dać Wam znać, że kolejny projekt ma się ku końcowi. Jeszcze tylko kilka sadzonek świerków i na tę wiosnę powinno starczyć.

Po ogrodniczej burzy mózgów wybraliśmy nowe krzewy i drzewa, które Przemek z wielkim zapałem zasadził. Ja ograniczyłam się do wskazywania palcem „tu forsycja”, „tam dwie mahonie i czerwony berberys” :). Cała reszta to cięzka praca Przemka. Z drugiej zaś strony już dawno nie widziałam, żeby coś Go tak bardzo cieszyło. Zapuszczamy korzenie – dosłownie i w przenośni :). To bardzo miłe uczucie! Nasi nowi lokatorzy w Smolnikowych Klimatach to przepiękne forsycje:

                                              DSC03972   DSC03943

Mahonie:

DSC03951

Derenie jadalne i pigwy:

   DSC03978

Stowrzyliśmy Aleję Malinową :):

DSC03987

Oraz świerkowy zasadził Przemek żywopłot, ponadto wyznaczył kilkuletnimi świerkami parking (te ukośnie sadzone):

      DSC03983   DSC03981

Moja doniczkowa praca to nic w porównaniu z Przemka dziełem, ale chyba ładnie wyszło:

      DSC03961   DSC03960

DSC03959

DSC03962

 Już nie „obstrykałam” jabłonek, gruszy i wiśni, bo trafił mi się nieprzeciętny okaz do sfotogafowania… Wybaczcie, ale chyba zroumiecie, jak zobaczycie kto się u nas jeszcze zadomowił :).

    DSC03997   DSC03998 

Siedzi sobie i pohukuje ślicznie od kilku dni. Dziś ją/go w końcu zobaczyliśmy :). Jak się zadomowi na dobre trzeba będziedać jej/mu imię. Jakieś pomysły?

7 myśli nt. „radość Gospodarza

    • Panie Lesławie, sowa Basia nam się podoba :). Dobrze się kojarzy – moja super bratowa ma tak właśnie na imię. A skąd taki akurat pomysł?

  1. Chyba się przyjęło :)! Latała (bądź latał) nad naszymi głowami wieczorem, zawołałam Przemka, żeby zobaczył, jakie sowa Basia ma wielkie skrzydła :).

    Miłego tygodnia Panie Lesławie.

  2. Wow! Jest cudowna! Musimy ją zobaczyć!
    Nie jestem ekspertem ale to chyba Uszatka 🙂 A może Hedwiga, jak sowa Harry’ego? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

92 − = 91