wiosna, wiosna, czy to Ty?

DSC03889

Dziś zaczynam zdjęciem. Czosnek niedźwiedzi rośnie i pachnie! Potwierdza nadejście i obecność wiosny. W zeszłym roku miałam go dosyć. Wszechobecność czosnku była zbyt intensywna 🙂 – w lesie, w kuchni w rozmowach. Musiałam od niego odpocząć, zatęsknić za nim i spróbować takiego listeczka prosto z „ziemi”, by zrozumieć jak bezcenny jest wiosenny smak bieszczadzkiego CZOSNKU NIEDŹWIEDZIEGO.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi dowodzą, że nastała wiosna. Dlatego też wybraliśmy się dziś na zakupy sadzonkowo-ogrodnicze. Sami do końca jeszcze nie wiemy, jakie nowe roślinki zamieszkają w Smolnikowych Klimatach, lecz wiemy co nam się podoba. Oglądanie drzewek, krzaków i krzewów może być ciekawe. Dziś zakupiliśmy kilka ciekawych okazów, które teraz czekają na zasadzenie i póki co ich domem jest Izba Biesiadna.

Mamy jabłonki, rodzące moje ubione jabłuszka – LOBO, malinki – czerwone lipcowe, czerwone jesienne i złote, jest i grusza i wiśnia. Co do malin to będzie ci u nas ich w bród. Mniej więcej 90 krzaczków – Przemo OSZALAŁ :).

DSC03905

Ach… Nie zapominajmy i o żurawinie!

Żeby nie było… Kto mnie zna, ten wie, że ja nie jestem z tych kochających „grzebać w ziemi”. Staram się jednak jak mogę! Przygotowałam sobie piękne donice, zakupione w „Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym/Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawierciu” – polecamy!!! 

DSC03869   DSC03897

Przesadzam, rozsadzam, kupuję sadzonki. Bedą pelargonie, szfirki, stokrotki, słoneczniki, a no i maciejka też!

   DSC03926   DSC03929

                                                                      DSC03919

Niech teraz już tylko śweci słońce, byśmy mogli zasadzić nasze nabytki i cieszyć się ich widokiem, a z czasem i owocami :). 

Wiosna!!!

Jedna myśl nt. „wiosna, wiosna, czy to Ty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − = 12