Skip to content
Regulamin

GOSPODARZE:

W swoje progi zapraszają Was Siudaki, czyli Paulina i Przemek.

REZERWACJA:

Przyjmujemy rezerwacje telefoniczne oraz e-mailowe. Procedura rezerwacji jest bardzo prosta. Warunkiem jej dokonania jest wpłata zadatku w wysokości 50% kosztów pobytu (nocleg+wyżywienie jeżeli dotyczy). Na życzenie Gości wysyłamy e-mail (nawet gdy termin rezerwowany jest wstępnie drogą telefoniczną) z kalkulacją kosztów pobytu i wyżywienia. W mailu tym podajemy również dane niezbędne do wykonania przelewu. W dniu wysłania e-maila dokonujemy tzw. rezerwacji wstępnej, która ważna jest przez 48 godzin. W tym czasie oczekujemy na przelew środków na nasze konto. Po ich uzyskaniu potwierdzamy ostatecznie rezerwację via e-mail. W przypadku upłynięcia 48 godzin i braku wpłaty, termin zwalniamy udostępniając go innym potencjalnym Gościom.

Jeżeli rezerwacja wybranego terminu dokonywana jest w okresie krótszym niż 7 dni przed oczekiwanym przyjazdem lub za pośrednictwem portali internetowych , wówczas nie obowiązuje okres 48 godzin na rezerwację wstępną. Przelew zadatku należy wykonać w dniu dokonania rezerwacji, a podstawą jej potwierdzenia jest przesłany drogą e-mailową dowód wykonania przelewu.

Wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi i nie może być przeniesiony na poczet innej rezerwacji ani zaliczony na poczet płatności w razie skrócenia terminu pobytu.

Użycie vouchera jest jednorazowe. 

Na wszystkie rezerwacje obowiązuje minimum 3 noclegów. Nie przyjmujemy Gości na 1 nocleg. Rezerwacje na 2 noclegi skutkują dodatkową opłatą w wysokości 50,-/doba.

DOBA HOTELOWA:

Zapraszamy od godziny 16:00 w dniu przyjazdu. Prosimy o zwolnienie sypialni do godziny 11:00 w dniu wyjazdu.

Oczekujemy na przyjazd Gości do godziny 22:00.

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie Gości w Agroturystyce Smolnikowe Klimaty wiąże się z obowiązkiem podania danych osobowych, w tym adresu zamieszkania oraz numeru dowodu osobistego/paszportu. Formalności tych, jak i uregulowania opłaty za pobyt dokonujemy nie później niż drugiego dnia po przyjeździe. Prosimy o rozliczenia wyłącznie gotówkowe.

Późniejszy niż godzina 11:00 wyjazd rozpatrywany jest indywidualnie i obowiązuje opłata za późniejszy wyjazd. Prosimy o poinformowanie Gospodarzy o potrzebie późniejszego wyjazdu z wyprzedzeniem. Za każde ropoczęte 30 minut po godzinie 11:00 doliczamy opłatę w wysokości 50,-.

FAKTURY VAT:

Wystawiamy faktury VAT.

Prosimy zgłaszać konieczność wystawienia faktury VAT z NIPem podczas dokonywania rezerwacji wstępnej. W przypadku braku takiej informacji nie będzie możliwości otrzymania faktury wystawionej na firmę.

SKRÓCENIE POBYTU:

W przypadku skrócenia pobytu/rezygnacji z zarezerwowanego terminu po przyjeździe obowiązuje opłata za cały okres rezerwacji (w tym kosztów wyżywienia).

W przypadku skrócenia zarezerwowanego terminu pobytu przed przyjazdem, wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi ani zaliczeniu na poczet płatności za krótszy okres pobytu.

ZAMIANA SYPIALNI:

Chęć zamiany ówcześnie zarezerwowanej przez Gości sypialni, uzależniona jest od terminów dostępnych w nowo wybranej sypialni. Może nastąpić jedynie po skontaktowaniu się z Gospodarzami. Ponieważ w Agroturystyce Smolnikowe Klimaty ceny noclegów podawane są w odniesieniu do sypialni, a nie „od osoby” wraz ze zmianą sypialni na większą (na życzenie Gości) Goście zobowiązani są ponieść dodatkowe koszty spowodowane wyższą ceną sypialni.

W sytuacjach losowych Gospodarze mają prawo zakwaterować Gości w sypialni innej niż ówcześnie rezerwowana bez powiadomienia ich o zmianie. Zamiana ta nigdy nie odbywa się ze szkodą dla Gości i Goście nie ponoszą konsekwencji finansowych wynikających z takiej zamiany.

PRZEDMIOTY WARTOŚCIOWE:

Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności, innych rzeczy i przedmiotów wartościowych (laptopy, tablety, aparaty fotograficzne etc.), a także przedmiotów mających wartość naukową/artystyczną. Zwracamy się z prośbą o nie pozostawianie takich przedmiotów w sypialniach. Nie mamy możliwości przechowywania tych rzeczy dla Gości.

CISZA NOCNA:

Z myślą o spokojnym wypoczynku wszystkich naszych Gości w Agroturystyce Smolnikowe Klimaty obowiązuje cisza nocna w godzinach od 23:00 do 7:00. Prosimy o wzajemne uszanowanie spokoju przebywających w domu Gości.

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE/ŚWIECE:

Mając na względzie bezpieczeństwo przeciwpożarowe korzystanie z grzałek, czajników elektrycznych, żelazek i innych urządzeń elektrycznych nie jest dozwolone w sypialniach. Zakaz nie dotyczy ładowarek oraz zasilaczy telefonów komórkowych, innych urządzeń RTV/komputerów oraz golarek. Ponadto na terenie całej części gościnnej domu obowiązuje zakaz palenia świec.

INTERNET:

Ze względu na rodzaj dostępnego łącza mogą występować okresy zanikania sygnału. Korzystanie z WiFi jest nieodpłatne.

ZWIERZĘTA:

W Agroturystyce Smolnikowe Klimaty nie przyjmujemy zwierząt.

PALENIE TYTONIU:

Na terenie całej części gościnnej domu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

SPRZĄTANIE:

Sprzątanie sypialni/łazienek gościnnych (wliczone w koszt pobytu) ma miejsce wyłącznie w przypadku pobytów na 7 noclegów i dłuższych.

Goście zobowiązani są do zmywania i odkładania użytych przez siebie naczyń (nie dotyczy to naczyń używanych w podczas posiłków serwowanych przez Gospodarzy).

WYMIANA RĘCZNIKÓW/POŚCIELI:

Na życzenie Gości oferujemy wydanie świeżych ręczników i pościeli do samodzielnej wymiany. Przy pobytach krótszych niż 7 noclegów za usługę obowiązuje dodatkowa opłata nie wliczona w koszt pobytu.

ŚMIECI Z ŁAZIENEK:

W przypadku przepełnienia kosza prosimy o samodzielne wyniesienie odpadków we wskazane przez Gospodarzy miejsce.

IZBA BIESIADNA:

To salon połączony z kuchnią. Jest on miejscem, gdzie przy jednym dużym stole podawane są posiłki. Do korzystania z Izby Biesiadnej zachęcamy wszystkich Gości.

POSIŁKI:

Na życzenie Gości serwujemy śniadania o godzinie 9:00 oraz obiadokolacje o godzinie 18:00. Spóźnienie na określoną godzinę posiłku oznacza rezygnację z zamówionego posiłku. Koszty wyżywienia nie są zwracane.

Nie przyjmujemy rezerwacji posiłków na wybrane dni, a jedynie na cały okres pobytu. 

Do stołu nakrywają Gospodarze i oni też po skończonym posiłku sprzątają.

Goście nie stołujący się w agroturystyce winni pamiętać, iż gotowanie, korzystanie z kuchni i stołów w godzinach 8:45-10:00 oraz 17:45-19:00, kiedy to serwowane są przez Gospodarzy posiłki, jest zabronione. W w/w godzinach Izba Biesiadna przeznaczona jest do wyłącznego korzystania przez Gości stołujących się u Gospodarzy. Ponadto obowiązek zmywania i sprzątania po samodzielnie przygotowanych posiłkach spoczywa na Gościach, posiłki niniejsze przygotowujących.

Wszystkie osoby zasiadające do wspólnego stołu obowiązuje opłata za posiłek wedle cennika.

Przechowywanie w sypialniach jedzenia (typu ser, wędliny, mięso etc.) oraz przygotowywanie w sypialniach posiłków jest zabronione. Niniejsze produkty przechowywać należy w ogólnodostępnej lodówce, znajdującej się w Izbie Biesiadnej.

PLAC ZABAW/OGNISKO:

Korzystanie z placu zabaw i ogniska odbywa się na własną odpowiedzialność. Dzieci muszą być pod opieką dorosłych. Gospodarze nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za korzystanie z placu zabaw/ogniska oraz wynikłe z tego tytułu urazy i/lub skutki.

Istnieje możliwość zakupu drewna na ognisko.

SZKODY I ZNISZCZENIA:

Goście ponoszą pełną odpowiedzialność (w tym finansową) za spowodowane przez siebie ewentualne szkody i zniszczenia. Ponadto Goście podróżujący z dziećmi ponoszą pełną odpowiedzialność (w tym finansową) za szkody i zniszczenia dokonane przez przebywające pod ich opieką dzieci.

POZOSTAWIONE PRZEDMIOTY:

Rzeczy osobiste pozostawione przez wyjeżdżających Gości odsyłane są na wskazany adres na koszt odbiorcy.

MONITORING:

Obiekt Agroturystyka Smolnikowe Klimaty jest obiektem monitorowanym.

NARUSZENIE ZASAD POBYTU:

W przypadku naruszenia/niestosowania się do zasad pobytu ustalonych dla Agroturystyki Smolnikowe Klimaty, rościmy sobie prawo do odmówienia gościny osobie, która zasady niniejsze narusza. Osoba ta zobowiązana jest do zastosowania się do poleceń Gospodarzy i ma obowiązek uregulowania kosztów pobytu za cały okres rezerwacji (w tym wyżywienia, jeżeli dotyczy), poniesienia finansowej odpowiedzialności za spowodowane szkody i zniszczenia oraz do niezwłocznego opuszczenia Agroturystyki Smolnikowe Klimaty.

***Dokonanie rezerwacji jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją zasad rezerwacji i pobytu***

***w Agroturystyce Smolnikowe Klimaty.***