Skip to content
Regulamin

GOSPODARZE:

W swoje progi zapraszają Was Siudaki, czyli Paulina i Przemek.

REZERWACJA:

Przyjmujemy rezerwacje telefoniczne oraz e-mailowe. Procedura rezerwacji jest bardzo prosta. Warunkiem jej dokonania jest wpłata zadatku w wysokości 50% kosztów pobytu. Na życzenie Gości wysyłamy e-mail (nawet gdy termin rezerwowany jest wstępnie drogą telefoniczną) z kalkulacją kosztów noclegu. W mailu tym podajemy również dane niezbędne do wykonania przelewu. W dniu wysłania e-maila dokonujemy tzw. rezerwacji wstępnej, która ważna jest przez 48 godzin. W tym czasie oczekujemy na przelew środków na nasze konto. Po ich uzyskaniu potwierdzamy ostatecznie rezerwację via e-mail. W przypadku upłynięcia 48 godzin i braku wpłaty, termin zwalniamy udostępniając go innym potencjalnym Gościom.

Jeżeli rezerwacja wybranego terminu dokonywana jest w okresie krótszym niż 7 dni przed oczekiwanym przyjazdem lub za pośrednictwem portali internetowych, wówczas nie obowiązuje okres 48 godzin na rezerwację wstępną. Przelew zadatku należy wykonać w dniu dokonania rezerwacji, a podstawą jej potwierdzenia jest przesłany drogą e-mailową dowód wykonania przelewu.

Wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi i nie może być przeniesiony na poczet innej rezerwacji ani zaliczony na poczet płatności w razie skrócenia terminu pobytu.

Użycie vouchera jest jednorazowe. 

Na wszystkie rezerwacje obowiązuje minimum 3 noclegów. Nie przyjmujemy Gości na okresy krótsze niż 3 noclegi.

DOBA HOTELOWA:

Zapraszamy od godziny 16:00 w dniu przyjazdu. Prosimy o zwolnienie domu do godziny 11:00 w dniu wyjazdu.

Oczekujemy na przyjazd Gości do godziny 22:00.

ZAKWATEROWANIE:

Zakwaterowanie Gości w Chyżuli wiąże się z obowiązkiem podania danych osobowych, w tym adresu zamieszkania oraz numeru dowodu osobistego/paszportu. Formalności tych, jak i uregulowania opłaty za pobyt dokonujemy nie później niż drugiego dnia po przyjeździe.

Późniejszy niż godzina 11:00 wyjazd rozpatrywany jest indywidualnie i obowiązuje opłata za późniejszy wyjazd. Prosimy o poinformowanie Gospodarzy o potrzebie późniejszego wyjazdu z wyprzedzeniem. Za każde rozpoczęte 30 minut po godzinie 11:00 doliczamy opłatę w wysokości 50,-.

FAKTURY VAT:

Wystawiamy faktury VAT.

Prosimy zgłaszać konieczność wystawienia faktury VAT z NIPem podczas dokonywania rezerwacji wstępnej. W przypadku braku takiej informacji nie będzie możliwości otrzymania faktury wystawionej na firmę.

SKRÓCENIE POBYTU:

W przypadku skrócenia pobytu/rezygnacji z zarezerwowanego terminu po przyjeździe obowiązuje opłata za cały okres rezerwacji.

W przypadku skrócenia zarezerwowanego terminu pobytu przed przyjazdem, wpłacony zadatek nie podlega zwrotowi ani zaliczeniu na poczet płatności za krótszy okres pobytu.

PRZEDMIOTY WARTOŚCIOWE:

Nie ponosimy odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie pieniędzy, papierów wartościowych, kosztowności, innych rzeczy i przedmiotów wartościowych (laptopy, tablety, aparaty fotograficzne etc.), a także przedmiotów mających wartość naukową/artystyczną. Zwracamy się z prośbą o nie pozostawianie takich przedmiotów w domu. Nie mamy możliwości przechowywania tych rzeczy dla Gości.

CISZA NOCNA:

Z myślą o spokojnym wypoczynku wszystkich naszych Gości w Agroturystyce Smolnikowe Klimaty obowiązuje cisza nocna w godzinach od 23:00 do 7:00. Prosimy o wzajemne uszanowanie spokoju przebywających w agroturystyce Gości.

URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE/ŚWIECE:

Mając na względzie bezpieczeństwo przeciwpożarowe korzystanie z grzałek, czajników elektrycznych, żelazek i innych urządzeń elektrycznych nie jest dozwolone w sypialniach. Zakaz nie dotyczy ładowarek oraz zasilaczy telefonów komórkowych, innych urządzeń RTV/komputerów oraz golarek. Ponadto na terenie domu obowiązuje zakaz palenia świec.

INTERNET:

Ze względu na rodzaj dostępnego łącza mogą występować okresy zanikania sygnału. Korzystanie z WiFi jest nieodpłatne.

ZWIERZĘTA:

Nie przyjmujemy zwierząt.

PALENIE TYTONIU:

Na terenie domu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

SPRZĄTANIE:

Sprzątanie sypialni/łazienek gościnnych na życzenie Gości ma miejsce wyłącznie w przypadku pobytów dłuższych niż 7 dni. Prosimy o zgłaszanie potrzeby dodatkowego sprzątania z 1-dniowym wyprzedzeniem. Za usługę obowiązuje dodatkowa opłata nie wliczona w koszt pobytu.

Goście zobowiązani są do zmywania i odkładania użytych przez siebie naczyń.

WYMIANA RĘCZNIKÓW/POŚCIELI:

Na życzenie Gości oferujemy wydanie świeżych ręczników i pościeli do samodzielnej wymiany. Za usługę obowiązuje dodatkowa opłata nie wliczona w koszt pobytu.

ŚMIECI Z ŁAZIENEK/RECYCLING/ODPADY BIO:

W przypadku przepełnienia kosza/pojemników na recycling/odpadków organicznych prosimy o samodzielne wyniesienie odpadków we wskazane przez Gospodarzy miejsce.

PLAC ZABAW/OGNISKO:

Korzystanie z placu zabaw i ogniska odbywa się na własną odpowiedzialność. Dzieci muszą być pod opieką dorosłych. Gospodarze nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za korzystanie z placu zabaw/ogniska oraz wynikłe z tego tytułu urazy i/lub skutki.

Istnieje możliwość zakupu drewna na ognisko.

SZKODY I ZNISZCZENIA:

Goście ponoszą pełną odpowiedzialność (w tym finansową) za spowodowane przez siebie ewentualne szkody i zniszczenia. Ponadto Goście podróżujący z dziećmi ponoszą pełną odpowiedzialność (w tym finansową) za szkody i zniszczenia dokonane przez przebywające pod ich opieką dzieci.

POZOSTAWIONE PRZEDMIOTY:

Rzeczy osobiste pozostawione przez wyjeżdżających Gości odsyłane są na wskazany adres na koszt odbiorcy.

MONITORING:

Obiekt Agroturystyka Smolnikowe Klimaty jest obiektem monitorowanym.

NARUSZENIE ZASAD POBYTU:

W przypadku naruszenia/niestosowania się do zasad pobytu ustalonych dla Agroturystyki Smolnikowe Klimaty, rościmy sobie prawo do odmówienia gościny osobie, która zasady niniejsze narusza. Osoba ta zobowiązana jest do zastosowania się do poleceń Gospodarzy i ma obowiązek uregulowania kosztów pobytu za cały okres rezerwacji (w tym wyżywienia, jeżeli dotyczy), poniesienia finansowej odpowiedzialności za spowodowane szkody i zniszczenia oraz do niezwłocznego opuszczenia Agroturystyki Smolnikowe Klimaty.

***Dokonanie rezerwacji jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją zasad rezerwacji i pobytu***

***w Agroturystyce Smolnikowe Klimaty***