czy to aby na pewno już?

 DSC08769

I jak to się stało, że się dzieją Bożego Narodzenia święta??? Czy to już ten czas na pewno? Może jednak pomyliłam kalendarze 😉 ? Oj, sprawdziłam… Gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał, to jednak nie pomyłka. Ku końcowi ma się dostojny 2014 rok.

Czemu nam się to czasem wszystko miesza? Czemu czasami zaskakuje nas Nowy Rok w taki dokładnie sam sposób, w jaki zima sprawia niespodziankę polskim drogowcom 🙂 ? Chcecie wiedzieć? OK, więc powiem Wam, jak to działa dla nas. Gdzie by tu?… Aaaaa, może od tego, że Boże Narodzenie stanowi dla nas – właściwie – początek kolejnego sezonu bardziej, aniżeli zapowiedź końca roku kalendarzowego… Boże Narodzenie oznacza zmianę. Wyznacza granicę między tym, że poprzednie lato już na pewno za nami 🙂 , ale i że do kolejnego lata – jakby to nie brzmiało śmiesznie w grudniu – zbliżamy się w zaskakującym tempie 🙂 . 

Hmmmm… Że niby nadchodzą wakacje 🙂 🙂 🙂 ?!? Dokładnie tak! Jak tylko ochłoniemy ze świąteczno-sylwestrowej euforii wraz z Nowym Rokiem ruszamy z kolejnymi projektami. Nim się obejrzymy upłyną i styczeń i luty, w marcu i kwietniu zaświeci mocniej słońce, a potem to już będzie majówka – początek bieszczadzkiego lata. Pomału od wiosny napędza się koło naszego „młyna”, w którym Wasza wola przyjazdu do Smolnikowych Klimatów jest wodą go napędzającą 🙂 .

Wiosna szybko zmienia się w lato, a ono trwa sobie i trwa. Ciepłem swoim nas rozpieszcza… Nie zaskakuje lipiec, ani sierpień. Nie dziwi nawet nadejście września, ale październik daje nam już do myślenia. „Dopiero co witaliśmy Nowy Rok.” – zdaje się pojawiać w naszych myślach zdziwienie… ale i ono odchodzi. Szybko przemyka październik i nastaje listopad, będący miesiącem poprawek i udoskonaleń, a w tym roku i URLOPU 🙂 . Zanim zorientujemy się „co i jak” mamy Boże Narodzenie. Koło się zamyka. I tak mija nam rok.

Za pewne i Wam tak czas ucieka. XXI w. – dobrodziejstwo i przekleństwo, czyli czas kiedy mówimy: „nie mam czasu”  stał się normą. Boże Narodzenie to przystanek! ZWOLNIJMY, POMŚYLMY O INNYCH, O SOBIE – WEŹMY KĄPIEL ZAMIAST PRYSZNIACA. Nim się spostrzeżemy… już będzie KOLEJNY rok. Oby zawsze „lepszy” od poprzedniego 😉 . 

W związku z powyższym – na te magiczne święta życzymy Wam byście mieli czas być „tu i teraz”. Niech otacza Was prawdziwa przyjaźń i nieustająca miłość. Oddawajcie je swym najbliższym ze zdwojoną mocą. To Boże Narodzenie, w wigilię usłyszcie więc i zwierząt głos 🙂 . Oby 2015 rok przyniósł nam Wszystkim spełnienie – zawodowe, osobiste… Po prostu Wesołych Świąt 🙂 .

DSC08821

DSC08874   DSC08869

DSC08880

4 myśli nt. „czy to aby na pewno już?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 6