rodzina

Powtórzę się, lecz bardzo świadomie. RODZINA to bardzo ważne słowo – zawsze ma sens. Sens głębszy niż jego podstawowa definicja. Śmiem bowiem twierdzić, iż Rodzinę tworzą nie tylko nasze więzy krwi…

Kiedy Goście pytają nas skąd jesteśmy zawsze odpowiadam, że „z różnych stron świata, w różnym okresie naszego życia”. Bowiem oboje urodzeni w Zawierciu i tam też wychowani, studiowaliśmy w Kielcach, po czym wyjechaliśmy do Jackson Hole, Wyoming, by odnaleźć w sobie tęsknotę za Bieszczadami, gdzie osiedliśmy teraz. Pokolenia więzów krwi sprawiły, iż doświadczyliśmy w życiu budującej przyjemności podróżowania. Bez wsparcia Rodziców, Dziadków i Rodzeństwa nasza podróż nie byłaby możliwa. Jednakże to, kim dziś jesteśmy i jak widzimy świat, to nie wyłącznie zasługa Rodziny w jej podstawowym rozumieniu.

Tak, jak „pochodzimy” z różnych części Polski i świata w różnym okresie życia, tak różne Rodziny nas wspierały na tych etapach. I dla przykładu mamy naszą Rodzinę, czyli połączone klany Siudaków i Szczygłów wraz z ich „odnogami” 🙂 w postaci potomstwa naszego Rodzeństwa. Koleją rzeczy pojawiła się akademicka Rodzina pod postacią „współspaczy” i najbliższych przyjaciół z okresu studiów, a mamy i „hamerykańską”, która choć teraz z dala od nas, to jednak uczuciowo bardzo blisko.

Pomyslicie, że to mój jakiś szlony pomysł i że nie do końca się zgadzacie. Zastanówcie się jednak sami… Jak to możliwe, że po 10 latach spotykacie się z kimś, kto dzielił z Wami pokój w akademiku, lub „prawie” w nim mieszkał i ten cały czas „pomiędzy” jakby nigdy nie zaistniał… Że wciąż śmieszy Was ten sam dowcip, że uwielbiacie dzieci swoich przyjaciół, a one darują Wam laurki… Rodzina??? Dla mnie tak! 

Prezentuję część naszej akademickiej Rodziny, z która m. in. wychodzimy świetnie na zdjęciach 😉:

DSC02289   DSC02290

I same dzieciaki:

DSC02233

Cały weekend był niepowtarzalny!!! A to wszystko możliwe dzięki naszmu domowi, w którym mieścimy się wszyscy i  w którym czujemy się razem świetnie. 

DSC01962

Jedna myśl nt. „rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6